Na prízemí severnej veže sú ešte pôvodné strieľne a zrekonštruované otvorené ohnisko. Nad ním sa nachádza imitácia komína. Na rohu kaplnky môžete vidieť dodatočne vylámaný priestor, kde sa nachádzalo točité schodisko a tým sa vstupovalo na ďalšie poschodie veže. Počas rekonštrukčných prác bolo zrekonštruované aj okno - pôvodne to boli dvere, ktorými sa dalo dostať na druhú emporu kaplnky.
Severná veža – výhľad
Zo severnej veže je výhľad na samotný hrad a jeho najbližšie okolie. Majestátne týčiaci sa hrad na nedobytnom brale, akoby strážil tajomstvom opradené miesta. Pltníci by vedeli povedať o čom je tu reč, vždy s malou dušičkou plávajú popod hrad a sú vďační za to, keď ich Margita a Besná nechá v pokoji preplávať. Dve skaly so ženskými menami ako náhrobné kamene vyčnievajúce z vody, pripomínajú dávne smutnú minulosť, ktorá sa tam stala.
Margita a Besná (povesť)
K týmto dvom skalám sa viaže povesť o bohatom ovdovelom sedliakovi, ktorý sa po druhý raz oženil s mladou ženou. Mal aj krásnu dcéru Margitu, ktorú macocha nenávidela pre jej krásu a lásku k jednému mládencovi, do ktorého sa zaľúbila aj macocha. Keďže mládenec ju odmietol, myslela len na to, ako sa Margite pomstiť. Raz sa za ňou tajne ponáhľala a dostihla ju práve vtedy, keď šla okolo skaly nad Váhom a na tomto mieste ju zhodila do rieky. Vlny zaniesli Margitino telo ku skale, ktorá od tých čias nesie jej meno. Keď pravda vyšla najavo, šialená a besná macocha sa sama vrhla do Váhu práve na tom mieste, kde sa utopila Margita. A preto sa druhá skala volá práve Besná.